Zasady dotyczące odmrażania sportu są ostre, obowiązuje surowy reżim sanitarny. Według wytycznych ministerstwa, w siatkówce jednocześnie trenować może na jednym boisku sześć osób oraz ich opiekun (nie wlicza się obsługi obiektu). Nie można więc rozegrać gier treningowych z udziałem dwóch drużyn, nie da się też na jednej dużej hali wydzielić kilku boisk, by prowadzić równolegle zajęcia dla kilku 6-osobowych grup – a tak często wyglądały treningi kadr siatkarskich.
Joanna Wołosz podsumowała konflikt w kadrze siatkarek. "Wszyscy nadal żyją"
– Sport zespołowy ma to do siebie, że najważniejsza jest drużyna i jedność – komentuje dla „SE” trener Nawrocki. – A tutaj trzeba by było się dzielić. Technicznie i taktycznie w indywidualnym trybie można przeprowadzić ćwiczenia, ale my musimy grać całą ekipą. Dopóki nie będzie pozwolenia na zajęcia całej drużyny, to ten obecnie proponowany trening byłby bardzo utrudniony – nie ukrywa selekcjoner i próbuje się zastanawiać jak sobie poradzić w takich warunkach.
– Możemy zmieniać grupy, ich skład, mieszać proces treningowy pozycjami na parkiecie, dzielić siatkarki na ćwiczące technikę i siłę. Jednak sedno tkwi w czym innym: sport zespołowy ma polegać na integracji i sile grupy. A na to trzeba poczekać.
Kontrakt podpisany! Vital Heynen zostaje z kadrą siatkarzy na 2021 rok
Do restartu siatkówki pozostał miesiąc i trenerzy kadry muszą mieć nadzieję, że reguły zostaną poluzowane. Ministerstwo tego nie wyklucza. Jak informuje resort, w zależności od sytuacji epidemicznej możliwe będzie znoszenie limitów.
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie: