Znamy nowy kalendarz siatkarski na 2021 rok. Kiedy Liga Narodów i mistrzostwa Europy? [TERMINARZ]

2020-05-13 22:44
Liga Narodów 2019
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Zarząd Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) zaprezentował plan kalendarza najważniejszych imprez międzynarodowych na rok 2021, który musiał zostać na nowo rozpisany w związku z pandemią koronawirusa, torpedującą rozgrywki w roku bieżącym.

Sezon klubowy w poszczególnych krajach może ruszać formalnie od 1 czerwca 2020 roku – zadecydowano. Jest to data wyjściowa uwzględniająca albo dokończenie rozgrywek przerwanych przez koronawirusa, albo rozpoczęcie nowych. Wszystko zależy od możliwości bezpiecznego przeprowadzenia zmagań w zgodzie z państwowymi zaleceniami sanitarnymi. Jak podkreślono, ligi krajowe muszą bezwzględnie wdrożyć wszechstronny plan zabezpieczenia zdrowia sportowców i wszystkich związanych z rozgrywkami.

Był gwiazdą włoskiej ligi siatkówki. Teraz Klemen Cebulj dołącza do Resovii

Sezony ligowe mają się rozpocząć wcześniej niż zazwyczaj, w związku z czym ich finisz też ma nastąpić wcześniej. FIVB określiła najpóźniejszą datę zakończenia rozgrywek w ligach na 18 kwietnia 2021 r. Z kolei wszelkie rozgrywki kontynentalnych mistrzostw klubowych (pucharowe) nie mogą trwać dłużej niż do 2 maja 2021 r.

Joanna Wołosz dla „SE” po przedłużeniu kontraktu w Conegliano: Znalazłam swoje miejsce na ziemi

Liga Narodów siatkarek i siatkarzy, odwołana w roku 2020, ma wrócić za 12 miesięcy. Wystartuje w drugim tygodniu maja 2021, a zakończy się 27 czerwca, czyli miesiąc przed przełożonymi igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Gospodarzami finałowych turniejów mają pozostać Chiny (kobiety) i Włochy (mężczyźni).

Vital Heynen dla „SE” o obozie kadry: Siatkarze zdecydują, czy i jak chcą trenować [WYWIAD]

W okienku pomiędzy 19 sierpnia a 19 września 2021 r. mają zostać rozegrane mistrzostwa kontynentalne reprezentacji siatkarek i siatkarzy – głosi plan FIVB. Przypomnijmy, że jednym ze współgospodarzy – głównym – ME 2021 panów będzie Polska.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie: