Koronawirus. Groźny wirus z Chin

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus. Groźny wirus z Chin

Zespół Formuły 1 ruszył na pomoc w walce z koronawirusem. Mercedes produkuje ważny aparat

2020-03-30 21:11

Zamiast skupiać się na walce o mistrzostwo (zawieszonej obecnie w próżni) Formuły 1 i doskonalić swój poprawiający sterowność wynalazek DAS, Mercedes postanowił postawić na CPAP. Nie ma to nic wspólnego ze ściganiem się na torze. Może natomiast prześcignąć koronawirusa, który chciałby zawładnąć naszymi płucami.

CPAP to inaczej Continuous Positive Airway Pressure (stałe dodatnie ciśnienie powietrza), czyli aparat wspomagający oddychanie. W ramach swoich technicznych możliwości niemiecki producent aut chce włączyć się do walki z pandemią. Od razu trzeba podkreślić, że CPAP to nie jest respirator. Tan ostatni to dość złożony instrument oddychający samodzielnie za niewydolnego pacjenta. CPAP z kolei stosowany jest jako dodatkowe wspomaganie istniejącego oddechu. Jest to rodzaj pompy powietrznej zakrywającej zwykle nos i usta. Jej działanie polega na dostarczaniu powietrza, ale także na utrzymywaniu nadciśnienia, które sprawia, że drogi oddechowe pozostają otwarte.

Zbigniew Boniek ujawnił prawdę o PANDEMII. Stracił bliskie osoby przez koronawirusa

Mercedes pomógł w wyprodukowaniu urządzenia, które pomoże w oddychaniu pacjentom wypisywanym z oddziałów intensywnej terapii, a to mogłoby odciążyć nieco brytyjską służbę zdrowia zawaloną przypadkami chorych na koronawirusa. Mercedes jako zespół F1 ma siedzibę w W. Brytanii, stąd zainteresowanie właśnie tamtejszą służbą zdrowia.

Piłkarz miał siedzieć w domu, a rozbił auto

W połączeniu z siedmioma innymi teamami, których baza jest na Wyspach, Mercedes dostarcza części potrzebne do respiratorów, ale i udoskonala znane od dawna urządzenie CPAP oraz pomaga w szybkim jego wyprodukowaniu. Ma to być coś pośredniego pomiędzy respiratorem a zwykłą maską tlenową. Raporty medyczne z Włoch pokazały, ze u połowy pacjentów CPAP zastąpił inwazyjną metodę wspomagania oddechowego (czyli respirator). To szczególnie istotnie teraz, gdy zapotrzebowanie na respiratory gwałtownie wzrosło i tych maszyn może czasami po prostu zabraknąć. CPAP stosowano także z powodzeniem w walce z koronawirusem w Chinach.

Przez koronawirusa sportowcy ZESKROBALI sobie skórę do mięśni!

Inne doniesienia o koronawirusie w sporcie:

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze