Koronawirus niesie OGROMNE BEZROBOCIE. Zwolniono całą armię ludzi za jednym razem

2020-03-28 21:31 JWa
Raw Air 2020: skocznia w Oslo
Autor: EastNews Raw Air 2020: skocznia w Oslo

Koronawirus, który opanował już w zasadzie cały świat, niesie za sobą mnóstwo konsekwencji. Jedną z nich są problemy gospodarcze. W związku ze stratami pracodawcy są zmuszani do zwolnień. Ofiarami są choćby pracownicy Norweskiej Federacji Narciarskiej (NSF). Związek zdecydował o redukcji etatów i pracę straciło niemal sto osób.

Jeszcze niedawno NSF było prężnie działającą organizacją. W sezonie 2019/20 zatrudniano w niej aż 142 osoby. Niestety, kampania została przerwana przez pandemię koronawirusa. To wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi. A te pociągnęły zwolnienia. Jednego dnia zwolniono aż 96 osób. Najgorzej jest w skokach narciarskich, gdzie udało się utrzymać zaledwie 7 z 23 zatrudnień. "Skrócony sezon i odwołane zawody spowodowały, że wstępnie obliczone straty wynoszą około pięciu milionów euro tylko za marzec. W każdej dyscyplinie naszej federacji pozostał na etacie tylko główny trener i osoby odpowiedzialne za finanse i współpracę ze sponsorami" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Kamil Stoch będzie miał POMNIK? "Prędzej czy później mu postawicie" -> KLIKNIJ I SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wpływ na decyzję miał m.in. przerwany cykl Raw Air. Wpompowano w niego ogromne pieniądze, które poszły na marne. W Oslo i Lillehammer skakano bez kibiców, a w Trondheim i Vikersund w ogóle konkursów nie było. Imprezę wygrał Kamil Stoch, ale triumf nie smakował wyjątkowo.

Kwarantanna u skoczków. Wiemy, jak czują się Kamil Stoch i inni! -> ZOBACZ

Do wybuchu epidemii kadra skoczków dysponowała budżetem rzędu 3 milionów na sezon. Teraz jest szczuplejszy o 25 procent. Niewykluczone, że cięcia będą jeszcze większe. "Nadal zatrudnieni pozostają dwaj trenerzy Alexander Stoeckl w reprezentacji męskiej i Christian Meyer szkoleniowiec kobiet" - dodano w piśmie.

Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak koronawirus wpływa na sport? Sprawdź:

Najnowsze