Karol Kłos po zakończonym nagle sezonie ligowym: Vital Heynen ma już dla nas plan [WIDEO]

2020-03-26 13:34 Marek Żochowski
Karol Kłos
Autor: CyfraSport Karol Kłos

Rozgrywki siatkarskiej ligi mężczyzn i kobiet zostały zakończone przedwcześnie z powodu epidemii koronawirusa. U panów mistrza nie wyłoniono, pierwsze miejsce zajęła Zaksa, drugie Verva, a trzecie Skra. Środkowy bełchatowian Karol Kłos w internetowym wywiadzie wideo mówi „Super Expressowi”, że innej decyzji być nie mogło. Rozmawialiśmy też o problemach kadry, przełożeniu igrzysk, życiu bez wychodzenia z domu i wielu innych siatkarskich i okołosportowych tematach.

– Przy tym, co się dzieje w Polsce i na świecie, to jedyny rozsądny krok – jest pewien Kłos. – Zastanawialiśmy się czy zostaną rozdane medale. To, że ich nie ma, jest sprawiedliwe. Gdyby Zaksie dano złoto, to pewnie by się cieszyła, ale trudno to porównać z radością z sukcesu jak w poprzednich latach. To nie byłoby miłe uczucie mieć przyznany tytuł na papierze – podsumowuje środkowy trzeciej drużyny PlusLigi.

Karol Kłos został okradziony. Nie zgadniecie, co mu zabrali złodzieje

Siatkarze od dłuższego czasu pozostają w domach nie grając. Muszą jednak dbać o formę. – Hale pozamykane, siłownie pozamykane. Ja staram się ruszać codziennie, a jedyne miejsce, gdzie możemy trenować, to nasze mieszkania. Mamy ograniczenia, bo sufitu nie przebijemy. Nie można wysoko skakać trenując w domu – śmieje się Kłos, który w czterech ścianach często ćwiczy z żoną Olą, a efekty publikuje na swoich mediach społecznościowych.

Teraz Kłosa i jego kolegów z parkietów czeka długa przerwa. Jak długa? Tego nikt nie wie. Ligowcy wrócą na boiska w najlepszym razie za pół roku. Reprezentanci Polski mieli się z kolei przygotowywać do igrzysk olimpijskich, ale te zostały przełożone o rok.

– Nie wiemy czy odbędzie się Liga Narodów, planowana po igrzyskach – mówi Kłos. – Ani my, ani Vital Heynen nie wiemy jak będzie się rozwijać sytuacja z koronawirusem. Mogę jednak zdradzić, że trener ma już pewien plan i się nim z nami podzielił. Na razie czeka nas kilka dobrych tygodni przerwy i regeneracji. Mam wakacje i szybko nie zacznę grać.

CAŁY WYWIAD W ZAŁĄCZONYM MATERIALE WIDEO:

Karol Kłos o polskiej siatkówce bez ligi i bez igrzysk

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze