Poznaliśmy wyniki testów reprezentacji siatkarzy na koronawirusa

2020-06-02 11:23
Siatkówka, Spała, obóz, test, koronawirus, reprzentanci, reprezentacja, Kuba Kochanowski
Autor: Twitter/@PolskaSiatkowka Kuba Kochanowski wychodzi z ambulansu, w którym przeprowadzono test na koronawirusa

To jedyny przypadek, kiedy sportowcy cieszą się z negatywnych wyników. Dobę po badaniu na obecność koronawirusa w organizmie polscy siatkarze mogą odetchnąć z ulgą. Rezultaty testów pokazały, że nie ma zakażonych w kadrze.

Polski Związek Piłki Siatkowej zamieścił taką dobrą informację na twitterowym profilu. Reprezentanci Polski pojawili się w Spale wczoraj w dwóch turach przed południem. Cała dziewiętnastka oraz sztab przeszli testy w specjalnym ambulansie. Potem musieli oddalić się do jednoosobowych pokojów i odizolować w oczekiwaniu na dzisiejsze rezultaty testów.

Skoro wszystkie badania przyniosły negatywne (tzn. dobre) wyniki, zawodnicy i sztab będą dzisiaj rozpoczynać właściwą część niespełna dwutygodniowego zgrupowania. Trener Vital Heynen najpierw spotka się ze współpracownikami, a potem przekaże uwagi i plan działania podopiecznym.

Mariusz Wlazły znowu dominuje. W tej rywalizacji nie miał konkurencji

– We wtorek mieliśmy poznać konkretne wytyczne i usłyszeć je od trenera. Wiem jedno: na pewno będzie się dobrze spotkać, bo duch drużyny musi być podtrzymywany. Zgrupowanie jest potrzebne, bo wszyscy czuliśmy już głód siatkówki i potrzebujemy treningu. Obóz ma sens, mimo że nie ma w tym roku imprez – podkreślił w wywiadzie udzielonym „SE” Maciej Muzaj, atakujący reprezentacji Polski. Jak dodał, na pewno odbędzie się grill zapowiadany przez selekcjonera.

– Dobrze byłoby, oczywiście poza treningami, spędzić trochę czasu razem, tym bardziej że tuż przed zgrupowaniem każdy odbywał jeszcze dodatkową izolację domową, by przyjechać do Spały bez ryzyka. Nie widzieliśmy siebie nawzajem, ale i w ogóle ludzi dookoła. Zawsze fajnie będzie posiedzieć z kolegami, więc grill na pewno się odbędzie – skomentował Muzaj.

ZJAWISKOWY ślub pięknej polskiej siatkarki! W tej sukni wyglądała OSZAŁAMIAJĄCO [ZDJĘCIA]

19 siatkarzy będzie przebywać w Spale do 13 czerwca. Po przerwie nastąpi druga część zgrupowania, od 29 czerwca. W kalendarzu z powodu koronawirusa nie ma na razie żadnych meczów ani turniejów. PZPS rozmawia z innymi federacjami na temat możliwości zorganizowania spotkań towarzyskich.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Polscy siatkarze przyjechali na obóz do Spały

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze