Zobacz jak siatkarze reprezentacji testowali się w Spale na koronawirusa [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-06-01 10:50
Siatkówka, Spała, obóz, test, koronawirus, reprzentanci, reprezentacja, Aleksander Śliwka, Fabian Drzyzga, Wilfredo Leon
Autor: Twitter/@PolskaSiatkowka Siatkarze w Spale przed testami na koronawirusa, wśród nich Aleksander Śliwka, Fabian Drzyzga i trener Wilfredo Leon

Polscy siatkarze są już w Spale i zgodnie z wymogami sanitarnymi przeprowadzają testy na obecność koronawirusa zanim wejdą do Centralnego Ośrodka Sportu. Po otrzymaniu wyników – co powinno nastąpić w ciągu 24 godzin – będą mogli wyjść z izolacji w pokojach i wznowić treningi.

Normalne zajęcia mają się rozpocząć od wtorku. Trener Vital Heynen i jego współpracownicy nie będą na pewno niczego forsować, bo siatkarze mieli kilkumiesięczną przerwę w normalnych zajęciach treningowych. Muszą wracać do pracy spokojnie, by nie narazić się na ryzyko kontuzji. Po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa sportowcy są podatni na urazy bardziej niż kiedykolwiek. Trzeba zachowac najwyższą ostrożność w dozowaniu im obciążeń.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych wzmocnił Asseco Resovię Rzeszów

W poniedziałek o 10 rano pierwsza grupa siatkarzy zameldowała się przed wejściem do ośrodka w Spale. Byli tam między innymi selekcjoner Heynen, Aleksander Śliwka, Kuba Kochanowski, Karol Kłos, Wilfredo Leon, czy Fabian Drzyzga, Czekali karnie w kolejce w maseczkach założonych na twarze. Obok stał specjalny ambulans, w którym przeprowadzano test na obecność koronawirusa w organizmie.

Zgrupowanie siatkarzy NIE MA SENSU?! Tak twierdzi były reprezentant Polski

Siatkówka, Spała, obóz, test, koronawirus, reprzentanci, reprezentacja, Kuba Kochanowski
Autor: Twitter/@PolskaSiatkowka Kuba Kochanowski wychodzi z ambulansu, w którym przeprowadzono test na koronawirusa

19 siatkarzy będzie przebywać w Spale do 13 czerwca. Po przerwie nastąpi druga część zgrupowania, od 29 czerwca. W kalendarzu z powodu koronawirusa nie ma na razie żadnych meczów ani turniejów. PZPS rozmawia z innymi federacjami na temat możliwości zorganizowania spotkań towarzyskich.

Siatkówka, Spała, obóz, test, koronawirus, reprzentanci, reprezentacja, Wilfredo Leon
Autor: Twitter/@PolskaSiatkowka Siatkarze, między innymi Wilfredo Leon, w Spale przed testami na koronawirusa
Polscy siatkarze przyjechali na obóz do Spały

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Inne informacje o koronawirusie w sporcie

Najnowsze