Siatkarze chcą grać za darmo, byle dokończyć sezon PlusLigi. „To by było niehonorowe”

2020-03-25 13:45
Siatkówka, Jastrzębski Węgiel, Maaseik, powitanie, siatkarze
Autor: CEV Czy przez epidemię wkrótce na meczach nie będziemy oglądać takich obrazków?

– Ciężko nam sobie wyobrazić, że sezon i wiele miesięcy bardzo ciężkiej pracy mamy zakończyć bez zawieszenia medali na szyjach – napisali w opublikowanym w środę oświadczeniu siatkarze GKS Katowice i zapowiedzieli, że mogą dokończyć zawieszoną ligę nawet w miesiącach letnich, bez dodatkowego wynagrodzenia!

Władze Polskiej Ligi Siatkówki nawet jeszcze dzisiaj mogą podjąć decyzję w sprawie dalszego losu zawieszonego sezonu. Padały i takie propozycje, by wzorem innych ligi (koszykówka, piłka ręczna) zakończyć rozgrywki w tym stanie, jaki pokazuje aktualna tabela. Nie wszyscy jednak są podobnego zdania. Zespół GKS Katowice chciałby grać dalej, choćby trzeba było poczekać na wyłonienie mistrza.

To koniec pewnej epoki w siatkówce!

„Jesteśmy gotowi dokończyć sezon i walczyć o medale nawet w okresie letnim. Nasze kontrakty obowiązują zazwyczaj do końca maja, ale my z tego miejsca oświadczamy, że jesteśmy gotowi i chcemy dokończyć rozgrywki w późniejszych miesiącach, nie chcąc przy tym dodatkowego wynagrodzenia za wydłużenie okresu wykonywania naszej pracy, bo to byłoby dla nas niehonorowe” - napisali siatkarze GKS Katowice w oświadczeniu wystosowanym publicznie przez atakującego zespołu, Jakuba Jarosza.

W związku z przełożeniem igrzysk olimpijskich nadal możemy kontynuować zalecenia trenerów i indywidualne treningi zlecone nam przez sztaby szkoleniowe, a na hale wrócić jak tylko epidemia zostanie opanowana. Ciężko nam sobie wyobrazić, że sezon i wiele miesięcy bardzo ciężkiej pracy mamy zakończyć bez zawieszenia medali na szyjach.”

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze