Siatkarze spotkali się w pełnym gronie. Mogli się wyściskać bez maseczek i dystansowania [WIDEO]

2020-06-02 16:01
Siatkówka, Spała, zgrupowane siatkarzy, reprezentacja Polski, Heynen, Bednorz, Muzaj, Leon, Łomacz
Autor: PZPS Serdeczne przywitanie w kadrze siatkarzy pierwszego dnia na obozie w Spale

Bezproblemowo przeszli testy na koronawirusa. Wszyscy w kadrze siatkarzy są zdrowi, a to był sygnał, by cała ekipa... serdecznie się wyściskała na otwarcie zgrupowania w Spale

Przed południem we wtorek trener Vital Heynen, znając już negatywne wyniki testów (choć współpracownicy próbowali go wkręcać, że było kilka wyników pozytywnych...), zebrał całą grupę w salce konferencyjnej w Spale i przedstawił najbliższe plany. Najpierw wszyscy przywitali się wylewnie ze wszystkimi. Nie było maseczek i dystansowania się, ale to było zupełnie niepotrzebne – reprezentacja jest wolna od zakażenia.

Maciej Muzaj nie trenował normalnie, a w czasie izolacji i tak... schudł 4 kilo [WYWIAD]

– Nie będzie fajerwerków, każdy z grubsza wiedział, czego się spodziewać na tym obozie – skomentował przyjmujący Vervy Warszawa Bartosz Kwolek. – Chodzi o to, żeby się poruszać i wrócić pomału do siatkówki na tyle, ile można. Przede wszystkim chodzi o to, żeby nie złapać kontuzji, a wręcz przeciwnie, zaleczy bóle, które się ma. Pod tym kątem będzie praca na siłowni. Jeśli chodzi o siatkówkę, to za dużo nie będziemy pracować w hali. Na pewno mniej będzie skakania, w pierwszym okresie skupimy się na plażówce. Pierwsze skoki też oddamy tam, wiadomo, że na piasku inaczej pracują mięśnie. Są też mniejsze obciążenia.

Siatkówka, Spała, zgrupowane siatkarzy, reprezentacja Polski, Heynen, Bednorz, Muzaj, Leon, Łomacz
Autor: PZPS Spotkanie siatkarzy z trenerem Vitalem Heynenem pierwszego dnia na obozie w Spale

Kwolek podkreśla, że zgrupowanie ma być drogą do jeszcze lepszego poznania się kadrowiczów. – Integracja ma być na najwyższym poziomie – powiedział. – Dziewiętnastka, która tu jest, będzie się biła o igrzyska, nie będzie tutaj żadnych zmian. Obóz jest wstępem do tego, żeby stworzyć jak najlepszy team i... team spirit – dodał Kwolek.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Siatkarze kadry wreszcie mogli się wyściskać

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze