Tak siatkarze ćwiczą w domu w dobie koronawirusa. Możesz to robić z nimi! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-03-19 19:17
Siatkówka, koronawirus, kwarantanna, Wilfredo Leon, ćwiczenia
Autor: YouTube Podczas epidemii koronawirusa supersiatkarz Wilfredo Leon ćwiczy w domu

Nie ma nic gorszego niż nuda kwarantanny lub izolacji w związku z koronawirusem krążącym po całym świecie. W Polsce nie ma zakazu wychodzenia z domu, ale są zalecenia, by ograniczyć spacery i unikać pojawiania się w większych skupiskach ludzkich. Nic dziwnego, że wielu zwyczajnie nie wie co ze sobą zrobić, szczególnie, jeśli prowadziło aktywny, sportowy tryb życia. Naprzeciw wyszli takim potrzebującym siatkarze reprezentacji Polski, którzy też muszą tkwić w domach. Zobaczcie jakie ćwiczenia robią w swoich mieszkaniach, zachęcając do podjęcia wyzwania.

Bardzo aktywny w mediach społecznościowych jest środkowy Skry Bełchatów i reprezentacji Polski Karol Kłos. Niemal codziennie wrzuca jakieś propozycje spędzania czasu wolnego dla osób, które nie mogą wychodzić z domu. Nie są to oferty dla leniuchów sportowych, tylko dla tych, którzy faktycznie chcą się poruszać. Kłos pokazuje rozmaite ćwiczenia z użyciem sprzętów domowych. Wykonuje je sam lub z małżonką Olą. „A miałem nie przynosić roboty do domu...” - napisał na Instagramie. „Nie mam wykształcenia z wychowania fizycznego, nie nauczę Was jak trenować... Ruszam się, żeby nie oszaleć 2m na 50m2, da się. Przepraszam sąsiadów!”.

Na jednym z wcześniejszych filmów Kłos ćwiczył z żoną.

Polscy sportowcy zgodni co do IO 2020. Nie chcą, aby igrzyska odbyły się w pierwotnym terminie

„Nie czujemy się na siłach, żeby pisać Wam jak trenować... ale żeby się nie pozabijać w 50 metrach razem postanowiliśmy się trochę poruszać. Wykorzystać można dosłownie wszystko... 5 litrowy sok jabłkowy” - opisał ćwiczenia.

Do wzięcia się za siebie zachęcił także Wilfredo Leon, włączony z gry w Perugii. We Włoszech obostrzenia są olbrzymie, bo i skala rozwoju koronawirusa powala. Leon mimo to chce sobie jakoś radzić w czterech ścianach.

Seksowna kwarantanna najpiękniejszej dziennikarki sportowej świata

„Siedzenie w domu nie musi oznaczać braku aktywności. Dla mnie, zawodowego sportowca w trakcie sezonu, utrzymanie formy to priorytet - chociaż nie jest to proste, kiedy nie mam dostępu do siłowni i hali. Dlatego staram się codziennie ćwiczyć w domu (i w garażu). Każdy z was może wykonać kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym nie wypadniecie z formy nawet przez okres kwarantanny” – napisał do kibiców Leon.

Siatkówka, Wilfredo Leon, ćwiczenia, kwarantanna, koronawirus, Perugia
Autor: YouTube Takie ćwiczenia proponuje wykonywać w domu Wilfredo Leon

Inne informacje o koronawirusie w sporcie

Najnowsze