Legenda Formuły 1 nie ma wątpliwości! Sezon 2020 powinien zostać ODWOŁANY

2020-03-28 9:36 MD
Max Verstappen, Formuła 1
Autor: AP Max Verstappen

Formuła 1 znajduje się w o tyle dobrej sytuacji względem innych sportów, że jej sezon jeszcze nie wystartował i nie trzeba się zastanawiać co zrobić z rozgrywkami, które zostały przerwane nagle w trakcie ich trwania. Nie zmienia to jednak faktu, że szefowie królowej motosportu mają twardy orzech do zgryzienia. Wątpliwości w kwestii tego, jak powinni postąpić, nie ma legend F1 - Bernie Ecclestone.

Formuła 1 przymierzała się do wystartowania ze swoimi zmaganiami w połowie marca i długo obstawała przy tym, że plany uda się zrealizować. Drużyny pojawiły się nawet w Australii, gdzie miało dojść do Grand Prix tego kraju, jednak zakażenia koronawirusem nie ominęły także i tego środowiska. Trzeba było zatem podjąć istotną decyzję i zrezygnować ze ścigania, przynajmniej na jakiś czas.

Mimo to władze F1 nie porzuciły planów rozegrania sezon 2020. Ma on opiewać na 15-18 wyścigów i w razie potrzeby przesunąć się nawet na styczeń 2021 roku. Co o takim pomyśle sądzi legenda królowej motosportu, Bernie Ecclestone? - Ja anulowałbym sezon 2020. To jedyne, co można zrobić z myślą o bezpieczeństwie wszystkich. Nie jest to zbyt szczęśliwa decyzja, ale do tego zmusza sytuacja - przyznał Brytyjczyk na łamach "Reutera".

Robert Lewandowski dla „SE” o personelu medycznym: Życzę wam siły i wytrwałości. Niech dobro do was wróci

Jednocześnie wyraził jednak nadzieje, że starania szefów F1 nie pójdą na marne, nawet jeśli on nie wierzy w nie zbyt mocno. - Naprawdę bardzo bym się zdziwił gdyby udało im się zorganizować te 15-18 wyścigów, ale oby tak właśnie było. Naprawdę - podkreślił Ecclestone.

Póki co fani Formuły 1, podobnie jak i wszystkich innych sportów, muszą uzbroić się w cierpliwość i skupić na walce o zachowanie optymalnej dyspozycji zdrowotnej.

Krychowiak cytuje Churchilla! W specjalnym WIDEO dla „SE” dziękuje polskiemu personelowi medycznemu

Zobacz także:

Najnowsze