Kolejna liga zakończona przez KORONAWIRUSA! Patryk Klimala mistrzem Szkocji

2020-05-18 15:41 MD
Patryk Klimala, Celtic Glasgow
Autor: East News Patryk Klimala

Pandemia koronawirusa doprowadziła do przedwczesnego zakończenia sezonu w kolejnej lidze piłkarskiej. Tym razem mowa o najwyższej klasie rozgrywkowej w Szkocji, gdzie mistrzem 2019/2020 uznano ekipę Celticu Glasgow. Oznacza to, że z tytułu może cieszyć się także i polski napastnik ekipy "The Boys", Patryk Klimala.

Koronawirus nie oszczędza w zasadzie żadnych aspektów życia i doskonale wiedzą o tym także i w futbolu. Podczas gdy wiele lig walczy o powrót do normalności, bądź nawet wznowiła już swoje zmagania - jak w Niemczech - w innych krajach decydują się na przedwczesne zakończenie sezonu. Tym drugim tropem postanowiono podążyć w Szkocji, gdzie już teraz poznaliśmy mistrza kraju i został nim Celtic FC.

Zbigniew Boniek dla SE po przedłużeniu umowy Brzęczka: Selekcjoner zasłużył na zaufanie

Samo przyznanie tytułu drużynie "The Boys" nie powinno budzić większych kontrowersji. Okazała się ona bowiem zdecydowanie najlepsza w trakcie tego okresu sezonu, który udało się rozegrać. Celtic zwyciężył aż 26 z 30 pojedynków, legitymował się okazałym bilansem bramek na poziomie 89:19, a jego przewaga nad drugimi Rangersami opiewała aż na 13 punktów przewagi. Dla drużyny z Glasgow to dziewiąte mistrzostwo z rzędu.

Jan Tomaszewski OSTRO o decyzji PZPN: Brzęczek SKOMPROMITOWAŁ Polskę. Boniek popełnił błąd

Tym samym cieszyć się może Patryk Klimala, który zawodnikiem szkockiego zespołu jest od stycznia bieżącego roku. Polak trafił do Celticu za 4 miliony euro z Jagiellonii Białystok. W nowych barwach nie zdążył jednak rozegrać zbyt wielu pojedynków - zanotował ich raptem cztery i nie zdobył jeszcze żadnej bramki.

Zobacz także:

Najnowsze