Decydujące mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów z kibicami? To możliwe!

2020-06-17 20:06
Liga Mistrzów
Autor: AP

Dzisiaj poznaliśmy nowy terminarz rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów i plan ich dokończenia w storpedowanym przez pandemię sezonie 2019/20. Kibice, którzy po raz pierwszy od dawna usłyszeli dobre wieści na temat przerwanej rywalizacji, zastanawiają się teraz, czy będą mogli niebawem wejść na stadiony Champions League. Co najbardziej interesujące, za razie UEFA nie mówi „nie”!

W środę odbyła się wideokonferencja z udziałem przedstawicieli wszystkich krajowych związków piłkarskich. UEFA ogłosiła plan na dokończenie rozgrywek. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, jeśli nie uda się dograć pozostałych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów w tych krajach, zespoły zagrają je najprawdopodobniej w Portugalii w dniach 7–8 sierpnia. Dokładnie miejsce zostanie jeszcze potwierdzone. Samo Final Eight odbędzie się natomiast w Lizbonie. Mecze mają zostać rozegrane w terminie 12–23 sierpnia.

Wiadomo już, kiedy polscy piłkarze zagrają na EURO 2021 [TERMINARZ]

Prezydent UEFA Aleksader Ceferin nie wykluczył, że decydujące spotkania LM odbędą się z udziałem widzów. Obecnie portugalski rząd zakazuje obecności kibiców na meczach piłkarskich (tamtejsza liga wznowiła rozgrywki). Ceferin uważe jednak, że w ciągu dwóch miesięcy, które pozostały do spotkań finałowych ligi Mistrzów, obostrzenia mogą zostać złagodzone.

Robert Lewandowski podsumował zdobycie mistrzostwa Niemiec. Ważna deklaracja

– Nie wiemy kto będzie się mógł pojawić na stadionie: czy tylko miejscowi fani, czy ci z innych klubów, czy też może w ogóle nikt nie zostanie wpuszczony – zadeklarował prezydent UEFA. – Gdybyśmy musieli zadecydować dzisiaj, gralibyśmy bez widzów. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji, która zmienia się z dnia na dzień. Zobaczymy jak będzie wyglądała w sierpniu. Mówimy o zawodach, które odbędą się za dwa miesiące, a pamiętajmy jak wyglądała sytuacja w Europie przed dwoma miesiącami.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Sport 15 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze