Piłkarz zakażony KORONAWIRUSEM. A dopiero co grał mecz!

2020-05-18 15:59 MD
Piłka, stadion
Autor: Cyfra Sport Stadion Korony Kielce

W wielu rozgrywkach piłkarskich na świecie władze przymierzają się do wznowienia zmagań przerwanych w wyniku pandemii koronawirusa. Nie inaczej jest także i w Czechach, co jednak może skomplikować fakt wykrycia zakażenia u jednego z piłkarzy. Co więcej, gracz jeszcze w minioną sobotę grał udział w meczu sparingowym i normalnie rywalizował z innymi zawodnikami.

Portal seznamzpravy.cz podaje, że pozytywny wynik testu na koronawirusa dotyczy zawodnika ekipy Mlady Boleslav. Konkretnego nazwiska nie ujawniono. Jest to o tyle niekomfortowe dla wszystkich, że futbol za naszą południową granicą miał wrócić do żywych już w najbliższą sobotę zaległym starciem pomiędzy FK Teplice a Slovanem Liberec. Aktualnie nie wiadomo, na jakie rozwiązanie zdecydują się władze.

Zbigniew Boniek dla SE po przedłużeniu umowy Brzęczka: Selekcjoner zasłużył na zaufanie

Pierwotny plan zakładał, że od przyszłego tygodnia liga czeska ruszy już regularnie do przodu. W przygotowaniach do wdrożenia tego procesu przebadano aż 740 osób, z czego jedna okazała się zakażona. Co gorsza, w sobotę brała udział w sparingu na świeżym powietrzu, ale nie korzystano z szatni ani żadnych pomieszczeń wewnętrznych, przez co na kwarantannę zdecydowano odesłać się tylko chorego, a nie także i pozostałych uczestników spotkania.

Kolejna liga zakończona przez KORONAWIRUSA! Patryk Klimala mistrzem Szkocji

W momencie przerwania rozgrywek w Czechach, pozycję lidera tabeli utrzymywała Slavia Praga, która wypracowała sobie 8 punktów przewagi nad kolejną w klasyfikacji Viktorią Pilzno.

Zobacz także:

Najnowsze