Koronawirus w Polsce. Nietypowa inicjatywa polskich piłkarzy. Giniemy dla życia

2020-03-24 12:34 MaSz
Wojciech Pawłowski, Górnik Zabrze
Autor: CYFRA SPORT Wojciech Pawłowski

Cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Nie wiadomo, jak długo potrwa obecny stan. Do walki włączają się także polscy piłkarze, których namówił bramkarz Widzewa - Wojciech Pawłowski. Zawodnicy zrobią to w oryginalny sposób. 27 marca o godz. 20 zagrają w sieci w popularną grę komputerową "Counter-Strike: GO". Odbędzie się pod hasłem "Giniemy dla życia". Podczas rozgrywki odbędzie się licytacja koszulek graczy. Pieniądze zostaną przekazane na walkę z koronawirusem. Do akcji przyłączyło się kilku reprezentantów Polski, jak Mateusz Klich (Leeds), Dawid Kownacki (Fortuna) czy Karol Linetty (Sampdoria).

Pomysłodawcą akcji jest Wojciech Pawłowski. Bramkarz Widzewa Łódź namówił znanych piłkarzy. Są w tym gronie m.in. kadrowicze - Mateusz Klich, Dawid Kownacki, Karol Linetty, Krystian Bielik czy Bartosz Kapustka. To najbardziej znane postacie, ale są także inni czołowi piłkarze Ekstraklasy: Paweł Bochniewicz i Mateusz Matras - obaj z Górnika Zabrze, Łukasz Zwoliński z Lechii Gdańsk, a także Jakub Piotrowski, były piłkarz Pogoni Szczecin, który teraz występuje w belgijskim Genku.

Cristiano Ronaldo zagra na BIAŁORUSI?! Ta oferta jest SZOKUJĄCA!

- Drodzy. Kilka ważnych słów ode mnie. Może i jestem tylko piłkarzem, ale podobnie jak Wy wszyscy zastanawiam się, jak mógłbym pomóc w obecnej sytuacji - zaczął wpis w mediach społecznościowych Wojciech Pawłowski. - Niewiele właściwie potrafię, ale dwie rzeczy na pewno. Pierwsza to gra w piłkę, ale piłka tym razem do niczego nam się nie przyda. Druga to Counter Strike. Który ma tę zaletę, że można go uprawiać bez wychodzenia z domu. Dlatego zaprosiłem dziewięciu znanych polskich piłkarzy i razem przeprowadzimy pokazową rozgrywkę CS pod nazwą GINIEMY DLA ŻYCIA. W trakcie live’a będziemy licytować koszulki i promować zbiórkę pieniędzy, które następnie przekażemy jednej z organizacji zajmujących się wspieraniem polskiej ochrony zdrowia. W tak trudnych czasach jak obecne, musimy się powstrzymać od krytyki i zrobić wszystko, by ułatwić życie tysiącom lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych i każdego, kto dba o to, byśmy mogli umierać jedynie wirtualnie. Dołącz do nas. Zbiórka już działa tutaj: https://zrzutka.pl/ccf6j4 Jeśli możesz, wpłać dowolną kwotę. Każda złotówka na wagę życia. I koniecznie bądź z nami w piątek na live! - zachęca bramkarz łódzkiego klubu.

Były piłkarz Wigier Suwałki ma rzadki nowotwór. Iwan Todorow walczy o życie

Kadrowicze na swoich profilach w mediach społecznościowych zachęcają na tę pokazową rozgrywkę. - Zapraszam Was serdecznie w piątek na godzinę 20 do oglądania naszego pokazowego meczu w CS GO W trakcie tego meczu będziemy licytować koszulki meczowe na rzecz pomocy polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem - taki komentarz dodał Dawid Kownacki, napastnik Fortuny Duesseldorf.

Robert Lewandowski straci FORTUNĘ! Wszystko przez swój SZLACHETNY GEST

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

Najnowsze