Koronawirus: Wielkie gesty Jakuba Błaszczykowskiego. Akcje charytatywne, fundacja, jak pomagał?

2020-03-20 7:59 MSo
Jakub Błaszczykowski
Autor: CyfraSport Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski nieraz udowadniał, że ma wielkie serce! Reprezentant Polski wielokrotnie włączał się w akcje charytatywne i pomocowe - tym razem przekazał blisko pół miliona złotych na rzecz walki z koronawirusem. Jak jeszcze pomagał pomocnik Wisły Kraków? W jakie akcje charytatywne się włączał? Czym zajmuje się fundacja Jakuba Błaszczykowskiego? #RazemPrzeciwKoronawirusowi

Jakub Błaszczykowski: JAK POMAGAŁ, FUNDACJA, AKCJE CHARYTATYWNE

Polscy kibice uwielbiają Jakuba Błaszczykowskiego. Kuba już dawno stał się legendą reprezentacji Polski, nie tylko w oczach kibiców. Piłkarz Wisły Kraków ciężko doświadczony przez życie, sam wielokrotnie włączał się w akcje pomocowe. Nie inaczej było tym razem! Błaszczykowski przekazał 400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. - Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Jakub Błaszczykowski razem z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych - czytamy na Instagramie.

Fundacja Ludzki Gest założona przez Jakuba Błaszczykowskiego skupia się na pomaganiu dzieciom i młodym ludziom. Organizacja zajmuje się m.in. przygotowywaniem koncertów charytatywnych, turniejami sportowymi, zbierając w ten sposób fundusze na leczenie, rehabilitację, pomoc socjalną i rozwój talentów młodych ludzi. Reprezentant Polski zawsze chciał pomagać innym, o czym przypomina brat Kuby i członek zarządu fundacji.

- Powody, dla których Kuba angażuje się społecznie są bardzo proste: Kuba charytatywnie niczego nie robi po to, żeby ludzie o tym wiedzieli i żeby mówili, jaki jest dobry. Kiedy był młody, to zawsze powtarzał: Jak będę miał pieniądze, to będę pomagał - czytamy na oficjalnej stronie.

Jakub Błaszczykowski często włącza się także w inne akcje charytatywne. W 2014 roku przekazał ćwierć miliona na leczenie chorego chłopca. Wówczas 11-letni Dominik Młynkowiak walczył z nowotworem i zbierał pieniądze na kosztowną terapię. - Chciałam wam, kochani, powiedzieć coś wspaniałego, ogromną kwotą konto Dominika zasilił wspaniały Pan Kuba Błaszczykowski, kwota ta uzupełniła brakujące dwie trzecie kwoty, która umożliwi rozpocząć terapię. Pan Kuba zrobił nam ogromną niespodziankę i sprawił wiele radości, już od dłuższego czasu nas wspiera i pomaga. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję go poznać - to naprawdę wspaniały człowiek - napisała na Facebooku Małgorzata Młynkowiak.

Wybitny reprezentant Polski pojawił się u chłopca w szpitalu, gdy dowiedział się, że zabrakło go w grupie dzieci, które przybyły na zgrupowanie reprezentacji Polski w Grodzisku Wielkopolskim. Błaszczykowski regularnie organizuje też "Świąteczne granie z Kubą" - na hali pojawiają się wówczas czołowe postaci ze świata polskiego sportu.

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

Najnowsze