Wojciech Kowalczyk OSTRO do polskich polityków! Chce, by oddali WIELKĄ KASĘ

2020-03-24 20:48 MSo
Wojciech Kowalczyk
Autor: YouTube ZRZUT EKRANU Wojciech Kowalczyk

Trwa bardzo nierówna walka z pandemią koronawirusa. W akcję pomocy służbom zdrowia włączyło się już wiele znanych postaci ze świata sportu czy też celebrytów. Były piłkarz reprezentacji Polski, Wojciech Kowalczyk ostro zaapelował do polskich polityków. Chce, by ci oddali wielkie pieniądze i przeznaczyli je na walkę z COVID-19!

Wojciech Kowalczyk zasłynął na Twitterze swoimi bezkompromisowymi, często także kontrowersyjnymi opiniami. Teraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z 1992 roku zaapelował do polskich polityków, by ci oddali pieniądze za chociażby przejazdy czy zamknięte biura, które nie działają. W swoim stylu użył do tego mocnych słów.

- Przykład powinien iść z góry. Posłowie i Senatorowie, oddajcie swoje diety, przejazdy i kasę na biura, które są zamknięte. Siedzicie w domach, a kasę naszą chętnie bierzecie. Oddajcie 50 procent na walkę z koronawirusem. Zobaczymy czy macie jaja - napisał na Twitterze "Kowal".

Wielu kibiców przyznawało Kowalczykowi rację. Część przypominała też, że z podobnym apelem wystąpił do swoich kolegów z ław Tomasz Zimoch, legendarny komentator. - Drodzy parlamentarzyści pokażmy solidarność. Działajmy ponad podziałami. Od parlamentarzystów - respirator do (niemal) każdego wyznaczonego szpitala zakaźnego - napisał na Facebooku, apelując o przekazanie jednej diety.

Z szybkich wyliczeń wynika, że w ten sposób można byłoby zdobyć sprzęt za niemal półtora miliona złotych! Każdy z 560 parlamentarzystów otrzymuje ponad 2,5 tysiąca złotych poselskiej diety. - Jestem za. Zachęcam Koleżanki i Kolegów do przyłączenia się do tej inicjatywy - napisał Dariusz Rosati, któremu wtórował także Jacek Bury.

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości