Koronawirus: Lewandowscy wsparli kolejny szpital. "Każda złotówka jest dla nas cenna"

2020-04-05 18:01 MC
Anna i Robert Lewandowscy
Autor: Instagram Anna i Robert Lewandowscy

Robert i Anna Lewandowscy mają wielkie serca, o czym nie trzeba nikogo przekonywać. W marcu przekazali milion euro na walkę z koronawirusem w Polsce. Teraz okazało się, że część tej kwoty zasiliła konto Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Prezydent tego miasta Andrzej Dziuba podziękował Lewandowskim za wsparcie.

Walka z koronawirusem to teraz problem numer jeden na całym świecie. W Polsce potwierdzono do tej pory ponad cztery tysiące przypadków, przy czym blisko sto osób zmarło. Chcąc wesprzeć służbę zdrowia, Lewandowscy przekazali milion euro, czyli ponad cztery miliony złotych. "Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to" - apelowali.

Zbigniew Boniek przyłączył się do akcji "Owacje dla służby zdrowia"

Szpitale w Polsce borykają się często z brakiem potrzebnego sprzętu, m.in. maseczek, rękawic i kombinezonów ochronnych. Środki, jakie przekazali Lewandowscy, zostaną wykorzystane na zakup tego, czego brakuje. "Pieniądze zostaną wydane na doposażenie szpitala m.in. w sprzęt ochronny, dodatkowe butle z tlenem. Każda złotówka jest dla nas cenna" - poinformował na Facebooku prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Wcześniej okazało się, że pieniądze od Lewandowskich wpłynęła także na konto Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Chodzi o 200 tysięcy złotych.

Koronawirus w sporcie

Najnowsze