Jagiellonia Białystok wsparła pogotowie ratunkowe w walce z KORONAWIRUSEM [WIDEO]

2020-03-23 16:46 MC
Piłkarze Jagiellonii Białystok
Autor: Cyfrasport Piłkarze Jagiellonii Białystok

Piłkarze, trenerzy i pracownicy Jagiellonii Białystok postanowili wesprzeć ludzi, którzy na co dzień walczą z koronawirusem. - Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni wykonują świetną pracą, ale potrzebują pomocy z każdej strony, dlatego chcieliśmy mieć swój wkład w ich działania - powiedział kapitan Taras Romanczuk.

Rękawiczki jednorazowego użytku, płyny do dezynfekcji rąk, chusteczki, ręczniki papierowe i ozonator - to część produktów, które zakupili przedstawiciele Jagiellonii Białystok. Sprzęt trafił już w odpowiednie ręce. W poniedziałek został przekazany stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Poleskiej w Białymstoku.

Koronawirus: Robert Lewandowski przekaże FORTUNĘ polskim szpitalom. Znamy SZCZEGÓŁY

- Wszystko zaczęło się od Pogoni Szczecin, która ogarnęła sprzęt elektroniczny do nauki on-line. My po wewnętrznej dyskusji uznaliśmy, że lepiej byłoby wesprzeć tych, którzy stoją na pierwszym froncie walki z koronawirusem, a ostatnio mają mnóstwo pracy, czyli służbę zdrowia. Kupiliśmy podstawowe rzeczy, jak chusteczki, płyny do dezynfekcji, ręczniki. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni wykonują świetną pracą, ale potrzebują pomocy z każdej strony, dlatego chcieliśmy mieć swój wkład w ich działania - wyjaśnił Taras Romanczuk na łamach oficjalnej strony internetowej klubu.

Sportowe gwiazdy ZACZYNAJĄ WARIOWAĆ na kwarantannie?! Niepokojące ZDJĘCIA i WIDEO

- Otrzymaliśmy ozonator oraz środki odkażające. Bardzo dziękujemy za pomoc Jagiellonii, piłkarzom, a także pozostałym, którzy przyczynili się do zakupu tych środków. Powoli kompletujemy niezbędny sprzęt , aby utrzymać nasze karetki w takim stanie, w jakim powinny jechać do pacjenta. To wsparcie płynie ze wszystkich stron i chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność. Czujemy to pozytywne wsparcie od wielu ludzie, co jest dla nas wyjątkowo potrzebne w obecnej sytuacji - powiedział dyrektor pogotowia ratunkowego przy ul. Poleskiej Mirosław Rybałtowski.

W Polsce potwierdzono już ponad 650 przypadków koronawirusa. Osiem osób zmarło.

Jagiellona Białystok przekazuje materiały pierwszej potrzeby pogotowiu w Białymstoku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w sporcie

Najnowsze