Prezes wypowiedział wojnę UEFA! Nie wyśle drużyny do piekła z KORONAWIRUSEM

2020-03-11 12:22 JWa
Getafe
Autor: East News Getafe

Dla kibiców Getafe dwumecz z Interem Mediolan w 1/8 finału Ligi Europy zapowiadał się niezwykle interesująco. Zespół z Hiszpanii już teraz może mówić o jednym z największych sukcesów w historii istnienia. Niestety, radość z osiągnięcia zmąciła epidemia koronawirusa. Szalejąca we Włoszech uniemożliwia przeprowadzenie zdrowej rywalizacji. Nawet jeśli UEFA nakazałaby spotkanie rozegrać, to prezes Getafe piłkarzy do ogniska zakażenia by nie pośle, o czym jako pierwszy powiedział tak głośno.

W sezonie 2007/08 Getafe dotarło do ćwierćfinału Pucharu UEFA. Od tego czasu na arenie międzynarodowej nikt tego klubu raczej nie zauważał. Aż do obecnej kampanii. Hiszpanie w Lidze Europy spisują się bardzo dzielnie i wdarli się już do 1/8 finału rozgrywek. W tej fazie los skojarzył ich z doświadczonym na polu europejskim Interem Mediolan. Fani Getafe ostrzyli sobie zęby na ten dwumecz, ale nikt nie mógł przewidzieć, że w ciągu zaledwie kilku dni koronawirus opanuje cały Stary Kontynent. UEFA na razie zaleca grę przy pustych trybunach, ale prezes ekipy z La Liga i tak nie zamierza ryzykować. Zapowiedział już, że prędzej odda walkowera niż wyśle zawodników w centrum epidemii.

- Nie będziemy ryzykować, nie polecimy w ognisko koronawirusa. Prosiłem już UEFA i naszą federację o znalezienie innych rozwiązań. Nie będziemy wypełniać specjalnych pozwoleń, żeby tam polecieć. Cóż, najwyżej odpadniemy. Zdrowie jest najważniejsze - skomentował Angel Torres.

Prezes Getafe za swoją wypowiedź jest chwalony przez krajowe i zagraniczne media. Jako pierwszy tak ostro postawił się UEFA w obliczu realnego zagrożenia.

Jak koronawirus wpływa na sport? Czytaj więcej:

Najnowsze