Finał Ligi Mistrzów nawet w WAKACJE! UEFA jasno określiła priotytety

2020-04-01 15:25 MD
Liga Mistrzów, piłka
Autor: East News Liga Mistrzów, piłka

We wtorek odbyła się wideokonferencja, za pomocą której porozmawiał komplet 55 państw członkowskich UEFA. Dyskutowano oczywiście nad możliwymi rozwiązaniami w kwestii sezonu 2019/2020, będącego storpedowanym pandemią koronawirusa. Jak donosi włoska "La Gazzetta dello Sport", europejska federacja jasno określiła podczas rozmowy swoje priorytety.

Obecnie nikomu nie jest łatwo. Szalejąca pandemia wymogła zmianę planów na wielu instytucjach, w tym także na organizacji sprawującej pieczę nad futbolem w Europie - UEFA. Już wcześniej oficjalnie poinformowano, że mistrzostwa Europy zostały przeniesione z 2020 na 2021 rok. Co zaś tyczy się Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów, wstępnie daty rozegrania finałów zaplanowano na końcówkę czerwca. Aktualnie wydaje się jednak, że termin ten pozostanie tylko życzeniowy, gdyż zaraza nie zwalnia, a nawet przybiera na sile.

UEFA postanowiła zatem zorganizować kolejne spotkanie za pomocą konferencji wideo ze wszystkimi 55 swoimi członkami. Jak relacjonuje Nicolo Schira, dziennikarz "La Gazzetta dello Sport", europejska federacja powtórzyła, że priorytetem i głównym zadaniem jest dogranie sezonu 2019/2020 do końca - i to nawet kosztem "wejścia" w terminy następnych rozgrywek. Nie można więc wykluczyć, że finał Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w wakacje, w lipcu bądź sierpniu.

Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę! Bardzo ważne porozumienie w Krakowie

Na obecnym etapie całej sytuacji to wszystko pozostaje jednak tylko planami. Nikt bowiem nie jest w stanie przewidzieć, jak sytuacja ewoluuje w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wszyscy życzyliby sobie zatrzymania pandemii i powrotu do normalności, ale niestety nie można wykluczyć, że przyjdzie nam na to jeszcze sporo poczekać.

Zobacz także:

Najnowsze