Bartosz Bereszyński

i

Autor: East News Bartosz Bereszyński

Bartosz Bereszyński zakażony koronawirusem. Gwiazdy życzą mu powrotu do zdrowia

2020-03-14 19:12

Fatalne informacje dotarły do polskich kibiców w sobotni wieczór. Bartosz Bereszyński za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że został zakażony koronawirusem. Piłkarz na co dzień występuje w Sampdorii Genua, gdzie zarazę z Wuhan stwierdzono wcześniej u sześciu zawodników. Pod postem Bereszyńskiego pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których użytkownicy Instagrama życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia. #RazemPrzeciwKoronawirusowi

Bartosz Bereszyński jest pierwszym reprezentantem Polski w piłce nożnej, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Sampdoria Genua wcześniej zrezygnowała z oficjalnych oświadczeń o kolejnych przypadkach zarażonych piłkarzy i zostawiła w ich gestii, czy będą informować o stanie swojego zdrowia. Wcześniej koronawirusa stwierdzono m.in. u Albina Ekdala, Manolo Gabbiadiniego, czy Antonino La Guminy.

- Niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Czuję się dobrze. Pomimo zachowania odpowiednich środków ostrożności w ostatnim czasie, nie udało mi się uniknąć zakażenia wirusem - czytamy na Instagramie piłkarza. Reprezentant Polski apeluje jednocześnie, aby zachowywać się odpowiedzialnie w czasie pandemii i w miarę możliwości zostawać w domu.

Pod postem Polaka od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niemal wszystkie są w tym samym tonie i kibice życzą piłkarzowi szybkiego powrotu do zdrowia. Wśród komentujących nie zabrakło gwiazd związanych ze sportem.  - Zdrówka Bartek. Trzymaj się - napisał Mateusz Borek. - Zdrowia Bere - czytamy natomiast w komentarzu Piotra Zielińskiego. Komentarze umieścili też Marcin Gortat, Bruno Fernandes, czy Krzysztof Piątek.

Zobacz również: KORONAWIRUS. Piękny gest kibica Cracovii! Tak pomógł w walce z pandemią

Więcej o koronawirusie w sporcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze