Chcą testować szczepionkę na koronawirusa w Afryce! Słynni piłkarze OBURZENI: "Skur*****y"

2020-04-03 18:35 MSo
Didier Drogba
Autor: EastNews Didier Drogba

Choć prace trwają pełną parą, to wciąż nie udało się odnaleźć szczepionki na koronawirusa. Zmagania z COVID-19 trwają, a lekarze na całym świecie starają się, by odnaleźć rozwiązanie na pandemię! Część francuskich lekarzy wystosowała pomysł, by szczepionkę testować w Afryce. Na odpowiedź ze strony słynnych piłkarzy z tego kontynentu nie trzeba było długo czekać. - Skur*****y - nie owijał w bawełnę były zawodnik Dumy Katalonii, Samuel Eto'o.

Szczepionka na koronawirusa powinna rozwiązać problem pandemii, z którą mierzy się świat. Trwają poszukiwania odpowiedniego specyfiku, ale walka z czasem nie jest łatwa. Dwóch francuskich lekarzy Jean Paul Mira i Camill Locht na antenie stacji LCI rozmawiało o potencjalnych ścieżkach zatrzymania rozwoju COVID-19.

Szokujące słowa znanego tenisisty! Zagrał w Australian Open z objawami koronawirusa?

Ich zdaniem testy szczepionek można przeprowadzać w Afryce, gdzie epidemia jeszcze nie rozwinęła się do tego stopnia, co w Europie, Ameryce czy Azji. Ten pomysł, czemu trudno się dziwić, nie spodobał się wielu osobom z tamtego rejonu. Ostrych słów nie szczędzili uznani sportowcy z Czarnego Lądu.

- Skur*****y! Afryka nie jest waszym placem zabaw - napisał otwarcie na Twitterze były zawodnik Barcelony, Samuel Eto'o. – Witamy na Zachodzie, gdzie biali ludzie uważają, że są lepsi, gdzieże rasizm wydaje się być czymś normalnym. Czas, żeby powstać! – dodał Demba Ba.

Głos zabrał także Didier Drogba, który przyznał, że afrykańscy politycy biorą odpowiedzialność za uchronienie populacji przed tą przerażającą konspiracją. - Nie traktujcie Afrykan jako królików doświadczalnych - powiedział były piłkarz Chelsea.

Mariusz Pudzianowski MASECZKĘ nosi nawet w domu! Ma ważny powód! Nie zgadniesz jaki!

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

Najnowsze