Cristiano Ronaldo zgodził się na KOSMICZNĄ OBNIŻKĘ. Przez koronawirusa straci fortunę

2020-03-28 14:27 MD
Cristiano Ronaldo, Juventus
Autor: East News Cristiano Ronaldo

Pandemia koronawirusa realnie oddziałuje także i na świat sportu. Wiele klubów zostało w znacznym stopniu pozbawionych przychodów, a co za tym idzie musi szukać okazji do oszczędności. Stąd też podnoszą się o głosy o obniżaniu kontraktów piłkarzom. Zdaniem turyńskiego dziennika "Tuttosport", taką ideę zaaprobował już m.in. nawet i Cristiano Ronaldo.

Sytuacja jest dramatyczna i dotyczy to zarówno sportu, jak i wielu innych gałęzi życia społecznego. Różne sektory gospodarki notują ogromne straty tkwiąc w swoistym "zamrożeniu" spowodowanym rozprzestrzenianiem się zarazy. Problem nie omija klubów piłkarskich. W niektórych ligach - jak na przykład w polskiej PKO Ekstraklasie oraz na jej zapleczu - władze rozgrywek już umożliwiły klubom obniżanie kontraktów zawodników, aby ratować budżety.

Niewykluczone, że podobnie sytuacja będzie wyglądała także w tych najlepszych europejskich ligach - zachodnich. Zdaniem "Tuttosport", kapitan Juventusu, Giorgio Chiellini, nakłonił Cristiano Ronaldo, aby ten obniżył swój kontrakt. Dotychczas Portugalczyk inkasował niebywałe 31 milionów euro rocznie, zaś po obniżce ma dostawać o 3,8 miliona euro mniej, a więc o około 16 milionów złotych! Bez względu na stan portfela wielkiego mistrza, ta kwota i tak robi ogromne wrażenie.

Wojciech Szczęsny SZCZERZE o swoich relacjach z ojcem! Zdradził, czy utrzymują kontakty

"Tuttosport" dodaje, że CR7 nie będzie jedyną gwiazdą Juve, która pójdzie na ustępstwa. Swą gotowość w tej kwestii wyrazili już - oprócz wspomnianego Chielliniego - Gianluigi Buffon czy Leonardo Bonucci. Starszyzna drużyny będzie rozmawiała z pozostałymi zawodnikami w najbliższym czasie.

Zobacz także:

Najnowsze