Koronawirus: Nazwali OIOM Ronaldo. Słynny piłkarz zapłacił za sprzęt

2020-03-25 11:01 Piotr Koźmiński
Cristiano Ronaldo
Autor: AP Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo (35 l.) również nie pozostaje obojętny na tragedie i problemy, które powoduje epidemia koronawirusa. Słynny Portugalczyk zafundował portugalskim szpitalom dodatkowe wyposażenie, do akcji włączył się też jego agent, Jorge Mendes. A w ramach wdzięczności druga strona postanowiła, że wspomagane przez Ronaldo i Mendesa oddziały będą... nosiły ich imię.

Świat sportu spieszy z pomocą tym, którzy walczą z koronawirusem. Jednym z pierwszych piłkarzy światowego topu, który na szeroką skalę włączył się w działania solidarnościowe był Robert Lewandowski, który wraz z małżonką przekazał potężną kwotę na polskie szpitale zakaźne.

Do Polaka dołączyły też inne gwiazdy, jak na przykład Leo Messi, którego milion euro darowizny zostanie podzielony między dwa kraje.

Potężny przelew wykonał też słynny trener, Pep Guardiola, który wspomógł fundację w ojczystej Katalonii.

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Cristiano Ronaldo,  Jorge Mendes
Autor: EastNews Cristiano Ronaldo, Jorge Mendes

Jak wspomniano wyżej, CR7 i jego agent też postanowili ruszyć z pomocą. Słynny piłkarz i (chyba) nie mniej słynny agent wspierają szpitale w Porto i w Lizbonie. Ich pomoc ma bardzo konkretny wymiar: nierozłączny od lat duet ufundował całkowite wyposażenie 35 łóżek dla wspomnianych placówek.

Dwa odziały intensywnej pomocy (OIOM) dostaną dzięki temu dodatkowych 20 łóżek, po 10 na każdy oddział. Na pomocy Ronaldo i Mendesa w Lizbonie skorzystają dwie placówki: Hospital de Santa María i Hospital Pulido Valente.

Pomoc najsłynniejszego piłkarza z Portugalii trafi też solidarnie do Porto. Szpital San Antonio dostanie dodatkowych 15 łóżek z pełnym wyposażeniem. Aby wyrazić wdzięczność darczyńcom zdecydowane się nazwać te OIOMY... Cristiano Ronaldo i Jorge Mendes.

Ronaldo wrócił do ojczystej Portugalii 9 marca i od tego czasu przebywa w swojej rezydencji na Maderze. Jeśli chodzi o koronawirusa, to w Portugalii odnotownao do tej pory 2362 przypadki, 30 osób zmarło.

Koronawirus w sporcie