FC Barcelona podjęła szokującą decyzję. Messi ma prawdziwe KORONAWAKACJE

2020-03-25 9:43 JWa
Leo Messi, FC Barcelona
Autor: AP Leo Messi

FC Barcelona nie zamierza ryzykować zdrowia swoich piłkarzy. Choć na przykład w Niemczech niektóre drużyny już wróciły do treningów, to szefowie i sztab szkoleniowy "Dumy Katalonii" zagrożenie pandemią koronawirusa biorą na poważnie. Leo Messi i spółka właśnie dowiedzieli się, że przed długi czas nie wrócą do grupowych treningów. Media na Półwyspie Iberyjskim podały konkretną datę zakończenia kwarantanny na Camp Nou.

FC Barcelona zmaga się teraz z bardzo niecodzienną sytuacją. Rozgrywki Primera Division zostały zawieszone. Z uwagi na poważną sytuację wywołaną pandemią koronawirusa w Hiszpanii nie wiadomo, czy w ogóle zostaną one wznowione. Na Półwyspie Iberyjskim sytuacja jest już w zasadzie tak dramatyczna, jak we Włoszech i nie zapowiada się na szybką poprawę. Barca, podobnie jak inne kluby La Liga, traci ogromne pieniądze bez przychodów z dnia meczowego. Piłkarze "Dumy Katalonii" już wstępnie zgodzili się w tej nadzwyczajnej sytuacji na obniżki swoich kontraktów. Więcej o tej decyzji największych gwiazd pisaliśmy TUTAJ. Tymczasem dziennik "AS" poinformował o odważnej decyzji szefów z Camp Nou.

Zgodnie z nimi piłkarze mistrza Hiszpanii do treningów grupowych wrócą najwcześniej dopiero 27 kwietnia. Niewykluczone, że data ta zostanie jeszcze przesunięta. Na razie w kraju obowiązuje stan nadzwyczajny do 13 kwietnia. Jednak bardzo możliwe, że przymusowa kwarantanna na Półwyspie Iberyjskim zostanie jeszcze rozciągnięta w czasie.

Messi zainspirował się Lewandowskim. Wspaniały gest! -> SPRAWDŹ JAK WALCZY Z PANDEMIĄ

Maja Włoszczowska - Chciałam zakończyć karierę po igrzyskach. Nie wiem co zrobię gdy je przełożą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jednocześnie podano, że piłkarze FC Barcelona mają trenować indywidualnie. Jednak możliwości takich zajęć są rzecz jasna mocno ograniczone i nawet jeśli wrócą na boisko, to będą potrzebowali trochę czasu na złapanie rytmu.

Jak koronawirus wpływa na sport? Czytaj więcej:

Najnowsze