Piękny gest żony właściciela Cracovii, przekazała WIELKIE pieniądze szpitalowi

2020-03-24 15:25 Piotr Koźmiński
ELZBIETA FILIPIAK
Autor: Damian Klamka ELZBIETA FILIPIAK

Środowisko sportowe nie stoi z boku w obliczu walki z pandemią. Codziennie słychać o pięknych gestach piłkarzy i innych sportowców, którzy włączają się do akcji pomocy. Do coraz dłuższego łańcucha wsparcia dołączyła właśnie Elżbieta Filipiak, żona prezesa i właściciela Cracovii, przekazując dużą sumę szpitalowi w Krakowie.

Środowisko związane z Cracovią od początku stara się włączyć do akcji pomocy w walce z koronawirusem. Kilka dni temu Andreea Hanca, żona Sergiu, jednego z najlepszych piłkarzy "Pasów" zorganizowała dwa tysiące butelek wody dla szpitala w Krakowie, o czym opowiedziała w wywiadzie dla "Super Expressu". Można przeczytać go TUTAJ.

Piękna żona piłkarza Cracovii WSPARŁA SZPITAL w walce z koronawirusem [ZDJĘCIA]

Teraz do pomocy włączyła się żona właściciela "Pasów", Elżbieta Filipiak, przekazując dużą kwotę na konkretny cel. "Przewodnicząca Rady Nadzorczej Comarch S.A., Elżbieta Filipiak, wsparła dziś akcję #UJdlaSzpitala, przekazując 300 tys. złotych na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Datek zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu do walki z wirusem SARS-CoV-2 - czytamy na oficjalnej stronie Cracovii.

"Zbiórka, w ramach której swój datek przekazała Pani Elżbieta Filipiak, ma na celu nabycie systemu do dekontaminacji pomieszczeń gazową formą nadtlenku wodoru. Urządzenie w bardzo szybkim czasie dezynfekuje pomieszczenie, do którego trafiają chorzy lub z podejrzeniem zakażenia. Obecnie taka procedura trwa znacznie dłużej, zajmując w niektórych przypadkach nawet 2 godziny, co spowalnia przyjęcia następnych pacjentów".

W dalszej części komunikatu doprecyzowano jeszcze informację:

"Dzięki wsparciu Pani Prezes Szpital będzie jednak mógł również uzupełnić zasoby sprzętowe o monitor do endoskopów wraz z wyposażeniem: jednorazowymi bronchoskopami i videorurkami intubacyjnymi. To urządzenia kluczowe w walce z SARS-CoV-2 w rejonie dróg oddechowych podczas wywoływanego przez chorobę zapalenia płuc. Do tej pory wykorzystywano w tym celu wieżę endoskopową. Monitor jest sprzętem mniejszym, poręczniejszym, a także przeznaczonym do jednorazowego użytku. Jego obecność nie tylko usprawni pracę, ale także ograniczy ryzyko przeniesienia wirusa poza wydzielone obszary" - z tego opisu widać jak wiele specjalistycznego sprzętu potrzeba i jak bardzo pieniądze przekazane przez żonę prezesa się przydadzą.

Generalnie na koncie zbiórki zaksięgowano już 599 067,69 zł.

Koronawirus w sporcie

Najnowsze