W Premier League przebadali się na KORONAWIRUSA. Są ZAKAŻENI!

2020-05-19 18:16 MD
Liga angielska, Premier League, Tottenham - Chelsea, Harry Kane, Antonio Rudiger (p)
Autor: AP Fragment meczu Tottenham - Chelsea (0:2). Z prawej Antonio Rudiger (Chelsea), w środku Harry Kane (Tottenham)

We wtorkowe późne popołudnie brytyjskie media poinformowały, że wśród 748 członków klubów Premier League przeprowadzono testy na obecność koronawirusa w ich organizmach. Okazało się, że łącznie 6 osób jest zakażonych. Póki co nie wiadomo, czy są to piłkarze, szkoleniowcy, czy też inni pracownicy poszczególnych ekip.

Podobnie jak inne najważniejsze rozgrywki sportowe na świecie, także i Premier League musiała się w marcu zatrzymać w wyniku pandemii koronawirusa. Władze ligi przymierzają się jednak do wznowienia zmagań, o ile jednak oczywiście umożliwi na to sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się zarazy. W tym celu zdecydowano się zatem przeprowadzić niemal 750 testów na obecnośc koronawirusa wśród członków angielskich zespołów.

Adam Nawałka specjalnie dla „Super Expressu”: Jurek Brzęczek zasłużył, by poprowadzić kadrę na Euro!

Brytyjskie media podają, że uzyskano sześć pozytywnch wyników. Nie podano jednak ani nazwisk chorych, ani nawet tego, czy mowa o piłkarzach, trenerach, czy też pozostałych pracowników klubów. Zakażeni zostali odesłani na przymusową, siedmiodniową kwarantannę. Po jej upływie zostaną przebadani ponownie, aby ocenić, czy już uporali się z COVID-19, czy też wciąż muszą pozostać w odosobnieniu.

Piłkarze w Anglii trenują obecnie indywidualnie i wyczekują kolejnych decyzji - także, a może i przede wszystkim, tych rządowych. Początkowo planowano wznowić rozgrywki w weekend 13-14 czerwca, ale nie wiadomo, czy pozytywne wyniki z testów na koronawirusa nie storpedują tych planów.

W Premier League występuje trzech polskich piłkarzy - bramkarze Artur Boruc i Łukasz Fabianski, a także obrońca Jan Bednarek.

Łukasz Piszczek za rok wróci do Polski? Piłkarz zdradził swoje plany

Zobacz także:

Najnowsze