FC Barcelona i Real Madryt mogą szykować się do powrotu. Hiszpański rząd dał zielone światło lidze

2020-05-23 16:31 MC
Lionel Messi
Autor: Cyfrasport Lionel Messi

Wszystko wskazuje na to, że hiszpańska La Liga pójdzie niebawem w ślady Bundesligi i wznowi rozgrywki. Premier Hiszpanii Pedro Sanchez wyraził zgodę, by piłkarze wrócili na boisko. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to La Liga mogłaby wrócić 8 czerwca.

Pandemia koronawirusa wywarła ogromny wpływ na sport, powodując między innymi przerwanie rozgrywek ligowych. Powoli wszystko wraca jednak do normy. W Hiszpanii, podobnie jak w innych krajach, trwa obecnie łagodzenie obostrzeń związanych z koronawirusem. - Dzięki aprobacie Wyższej Rady Sportu, rząd Hiszpanii i Ministerstwo Zdrowia dały zielone światło dla La Ligi, która może ruszyć ponownie od 8 czerwca - powiedział podczas konferencji prasowej premier Pedro Sanchez.

Legenda hiszpańskiej piłki zakończyła karierę! Aritz Aduriz musiał się poddać

Oczywiście, mecze La Liga byłyby rozgrywane bez udziału publiczności oraz z zapewnieniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Teraz w sprawie wznowienia rozgrywek muszą się porozumieć władze ligi, federacji i związku hiszpańskich piłkarzy.

Duży polski talent na celowniku Legii Warszawa. W tle trudne rozmowy o nowym kontrakcie

La Liga przerwała rozgrywki po 27 kolejkach. W tabeli prowadzi FC Barcelona, która ma dwa punkty przewagi nad Realem Madryt. Na najniższym stopniu podium znajduje się Sevilla FC, tracąc do lidera jedenaście "oczek". W strefie spadkowej znajdują się Mallorca, Leganes i Espanyol Barcelona.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Koronawirus w sporcie

Najnowsze