Koronawirus. Przebadają wszystkich piłkarzy w ekstraklasie Bułgarii! Gra tam Jakub Świerczok

2020-04-06 19:26 MaSz
Jakub Świerczok
Autor: East News Jakub Świerczok

Władze bułgarskiej federacji piłkarskiej zdecydowały, że przed ewentualnym startem rozgrywek przebadają wszystkich piłkarzy ekstraklasy na obecność COVID-19. W Bułgarii występuje Jakub Świerczok, którym jest napastnikiem mistrza kraju - Ludogorca Razgrad.

Pandemia koronawirusa paraliżuje wszystkie dziedziny życia. Chińskie paskudztwo wstrzymało także rozgrywki sportowe na całym świecie. Nie rozgrywane są żadne mecze i nie wiadomo, kiedy nastąpi ich wznowienie.

Dopiero wyleczył kontuzję, a już zawstydza innych! Robert Lewandowski szybko się WYRÓŻNIA

Przerwę w rozrywkach mają także zawodnicy w Bułgarii. Piłkarski związek w tym kraju zobowiązał się do pokrycia kosztów przeprowadzenia testów na obecność COVID-19 u wszystkich piłkarzy tamtejszej ekstraklasy. Badania mają nastąpić przez wznowieniem ligi. Federacja zwróciła się do władz państwowych o wydanie potrzebnego pozwolenia.

Kluby Serie A podjęły decyzję. Reprezentanci Polski stracą KUPĘ PIENIĘDZY?!

Na razie w Bułgarii do 13 maja obowiązuje stan wyjątkowy związany z pandemią koronawirusa. Na czele narodowego sztabu kryzysowego stoi generał Wencesław Mutafczijski. Powiedział, że jeśli wspomniany powyżej termin nie zostanie przedłużony, to po 13 maja piłkarze wrócą do treningów. Kluby będą miały trzy tygodnie na przygotowania. Planowany start ligi bułgarskiej to początek czerwca. Jeśli nic się nie wydarzy, to rozgrywki obecnego sezonu powinny zakończyć się do końca lipca.

Szef UEFA wypowiedział się o mistrzostwie dla Liverpoolu. Te słowa pozbawiają złudzeń

Piłkarzem Ludogorca Razgrad jest polski napastnik Jakub Świerczok. Mistrz Bułgarii ogłosił niedawno, że obniża zawodnikom wynagrodzenia o 30 procent. Właściciel klubu Kirił Dumuscziew był zakażony koronawirusem, ale przeszedł leczenie i jest już zdrowy.

Rodzinny DRAMAT Pepa Guardioli! Jego mama zmarła na KORONAWIRUSA

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

Najnowsze