Bayern Monachium obetnie pensję Lewandowskiemu. Ile straci przez koronawirusa? [Super Raport]

2020-03-26 21:58 DaO
Robert Lewandowski
Autor: Rex Features/East News

Koronawirus dotyka praktycznie każdą dziedzinę życia. Duże problemy czekają również świat sportu, przede wszystkim piłkę nożną. Od wielu tygodni mówi się, że niedokończenie obecnego sezonu może doprowadzić do ogromnych strat finansowych wielu klubów. Te starają się ograniczać wydatki, co dotyka szczególnie piłkarzy. Między innymi Roberta Lewandowskiego.

Już od kilkunastu dni kibice nie zobaczyli żadnego wydarzenia sportowego, do którego byli przyzwyczajeni. Nie gra koszykówka, nie grają siatkarze, a zawieszone są również rozgrywki piłkarskie. Straty finansowe wszędzie będą ogromne. Dlatego nie dziwi, że kluby szukają oszczędności. Największym obciążeniem budżetów są wypłaty dla piłkarzy.

Piłkarze wesprą samotnych seniorów podczas pandemii koronawirusa. Wzruszający gest klubu

W związku z tym, to właśnie tam można oszczędzić najwięcej. Zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę, że w obecnej sytuacji pieniądze mają najmniejsze znaczenie. Dlatego też piłkarze Bayernu zaproponowali, że zrezygnują z części pieniędzy, aby klub mógł wypłacić pełną pensje innym pracownikom. A to oznacza, że sporej części gaży nie dostanie również Robert Lewandowski. Ile dokładnie może stracić reprezentant Polski? To przedstawił Przemysław Ofiara w Super Raporcie.

Bayern obetnie pensję Lewandowskiemu. Ile straci przez koronawirusa? [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w sporcie

Najnowsze