Ekstraklasa zostanie POWIĘKSZONA - to już pewne?! WYMOWNE słowa Wojciecha Kowalczyka!

2020-04-06 23:18 MD
PKO BP Ekstraklasa
Autor: Cyfra Sport PKO BP Ekstraklasa

Polscy kibice zachodzą w głowę nad losami PKO Ekstraklasy w nowym sezonie. Nie wiadomo, czy sezon 2019/2020 uda się rozegrać, czy też będzie trzeba go przedwcześnie zakończyć z powodu epidemii koronawirusa, a co za tym idzie podjąć trudne decyzje. Niewykluczone, że niektóre z nich niedługo wejdą w życie, co może zwiastować tajemniczy wpis Wojciecha Kowalczyka.

Takiego obrotu spraw nikt nie mógł się spodziewać. W PKO Ekstraklasie pozostało do rozegrania jeszcze 11 kolejek, ale aktualna sytuacja zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie, nie pozwala na odbycie się tych meczów. Jeżeli sytuacja będzie się przeciągała i niemożliwy będzie powrót na boiska choćby i w pierwszych dniach czerwca, wówczas władze rozgrywek mogą podążyć radykalnymi ścieżkami i po prostu oficjalnie zakończyć sezon 2019/2020.

Najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce znajduje się w o tyle ciekawej sytuacji, że kolejne rozgrywki miały być tymi przejściowymi, po których od 2021 roku liga zostałaby powiększona do 18 zespołów. Obecne wydarzenia można jednak wykorzystać w taki sposób, że już od kolejnego sezonu PKO Ekstraklasa będzie złożona z większej liczby drużyn. W tym kontekście wpis na Twitterze zamieścił były reprezentant Polski, Wojciech Kowalczyk.

QUIZ. Co wiesz o najlepszych strzelcach tego sezonu Ekstraklasy?

Z takiego obrotu spraw najmocniej z pewnością ucieszyłyby się ekipy zajmujące obecnie miejsca w strefie spadkowej - Korona Kielce, Arka Gdynia i ŁKS Łódź. Wdrożenie takiego rozwiązania najprawdopodobniej oznaczałoby bowiem brak spadków.

Im dłużej będzie trwał pat w polskim futbolu, tym z pewnością zwiększać się będą szanse na zakończenie sezonu 2019/2020 bez dogrywania pozostałych 11 kolejek.

Zobacz także:

Super Raport 6 IV (Haidar, Czarnecki)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze