Zbigniew Boniek ATAKUJE Ekstraklasę! Zarzuca jej brak oszczędności

2020-03-28 11:48 MD
Zbigniew Boniek
Autor: Tomasz Radzik Zbigniew Boniek

W ostatnich dniach na tapecie znalazł się temat finansów w polskim futbolu klubowym. Przerwa spowodowana pandemią spowodowała, że rozgrywki póki co nie mogą kontynuowane, a kluby znajdują się w obliczu potężnych kryzysów finansowych. Polski Związek Piłki Nożnej zapowiedział pomoc ekipom, ale sternik organizacji, Zbigniew Boniek, nie omieszkał się wbić szpilki Ekstraklasie.

Tego nie można się było spodziewać. Rozgrywki sportowe w całej Europie wchodziły w decydujące fazy, kibiców miały czekać największe emocje, tymczasem pandemia koronawirusa sprawiła, że z dnia na dzień trzeba było się zatrzymać. To sprawiło nie lada ból głowy wszystkim klubom, które straciły źródło finansowania związane z przychodami z dni meczowych. Cały świat futbolu, podobnie jak i wielu innych aspektów życia, ogarnął paraliż.

MAKABRA w Hiszpanii. ZAGINĘŁO CIAŁO Lorenzo Sanza, byłego prezydenta Realu Madryt!

Na pomoc postanowił więc ruszyć Polski Związek Piłki Nożnej, który naprędce przygotował plan pomocowy klubom niespodziewanie muszącym zmierzyć się z ogromnym problemem. Na protalu laczynaspilka.pl czytamy:

"W trosce o całą polską rodzinę piłkarską, a w szczególności o zapewnienie integralności oraz ciągłości rozgrywek piłkarskich w Polsce, Zarząd PZPN zainicjował prace nad wprowadzeniem pakietu pomocowego, obejmującego wszelkie aspekty działalności piłkarskiej. Wymienione poniżej projekty mają na celu w szczególności ułatwić klubom piłkarskim zrzeszonym w PZPN funkcjonowanie w aktualnej sytuacji, ale również umożliwić właściwe dostosowanie się do nieuchronnych zmian w nadchodzącej piłkarskiej rzeczywistości".

A Zbigniew Boniek nie omieszkał się - już prywatnie - wbić szpilki Ekstraklasie.

Tak czy inaczej, obecna sytuacja wymaga naprawdę dużej jedności całego świata futbolu. Wiele klubów będzie zmuszonych do trudnej walki o przetrwane, a również i te najbogatsze bez wątpienia nie będą mogły sobie pozwalać na takie same wydatki jak dotychczas. Najbliższe tygodnie w tym względzie będą niezwykle interesujące.

Zobacz także:

Najnowsze