Zbigniew Boniek dłużej prezesem PZPN? Październikowe wybory pod znakiem zapytania

2020-03-25 13:22
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Koronawirus sprawił, że odwołano lub przełożona ogromną liczbę wydarzeń z każdej dziedziny. Być może podobny los spotka wybory nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej... To oznaczałoby, że Zbigniew Boniek dłużej będzie sternikiem polskiego futbolu.

W związku z koronawirusem i wprowadzaniem przez władze kolejnych ograniczeń - przede wszystkim zakazem zgromadzeń, październikowe wybory prezesa PZPN są zagrożone. Tak uważa dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Antoni Bugajski.

Zbigniew Boniek OSTRO o planie dokończenia Ekstraklasy. Nie pozostawił im żadnych złudzeń

Prezesa PZPN wybierają między innymi delegaci z wojewódzkich związków. Jest ich w sumie sześćdziesięciu. Problem w tym, że ich kadencja dobiega końca. Trzeba więc wybrać nowych i na kolejne cztery lata, i na zjazd wyborczy. Wybory muszą się odbyć nie wcześniej niż sześć miesięcy i nie później niż dwa miesiące przed zjazdem PZPN. Cała procedura jest skomplikowana i czasochłonna.

Jak poinformował Bugajski, w połowie wojewódzkich związków wybory były zaplanowane na czerwiec, jednak już teraz zostały przesunięte na lipiec i sierpień. Gdyby nie udało się ich przeprowadzić także w tym terminie, wybory prezesa PZPN trzeba będzie opóźnić. - Na razie o tym nie rozmawiamy, bo to skrajnie pesymistyczny scenariusz, ale naturalnie zupełnie wykluczyć się go nie da - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wiceprezes PZPN i szef Kujawsko-Pomorskiego ZPN Eugeniusz Nowak.

Marek Koźmiński: Polska piłka nie potrzebuje rewolucji

Wybory w PZPN mają się odbyć 28 października 2020 roku. Czy istnieje prawna możliwość wydłużenia kadencji prezesa Bońka? - Tego w przepisach nie mamy, statut nie przewiduje takich tragicznych zawirowań - zauważył Nowak.

Super Raport - odcinek 2

Koronawirus w sporcie

MC
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze