Kluby Lewandowskiego i Piszczka URATUJĄ przed bankructwem inne drużyny? Wielki gest!

2020-03-26 12:34 MD
Łukasz Piszczek
Autor: JAVIER SORIANO/AFP/East News

Choć na świecie szaleje pandemia koronawirusa i uwagę ludzi skupia przede wszystkim walka o zachowanie zdrowia i bezpieczeństwa, to niektórzy powoli myślą już o tym, jak wyjść z wielkiego kryzysu finansowego, który niewątpliwie nadejdzie. Dotyczy to także klubów piłkarskich. Zdaniem "Bilda", na ratunek wielu niemieckim klubom zamierzają ruszyć najbogatsi, w tym ekipy z Polakami w składzie - Bayern Monachium i Borussia Dortmund.

Tego nie dało się przewidzieć. Posiadające jasno określone terminarze i profesjonalnie zorganizowane najlepsze ligi piłkarskie na świecie nagle, niemalże z dnia na dzień, zostały zmuszone do zawieszenia rozgrywek. Oczywiście futbol nie jest istotny w zestawieniu z życiem wielu ludzi, ale władze piłkarskie w poszczególnych krajach już teraz zastanawiają się, jak wybrnąć z gigantycznego problemu finansowego, z którym wiąże się nieplanowana przerwa.

Ronaldo w OGNIU KRYTYKI. Wrócił do Portugalii do chorej mamy, a się tylko opala

Według "Bilda", w Niemczech na ratunek wielu zespołom postanowili pójść najbogatsi - Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen oraz RB Lipsk. Ekipy te zamierzają zrezygnować z przysługujących im jeszcze przychodów rzędu 12,5 mln euro z tytułu praw telewizyjnych, a dodatkowo dorzucić od siebie łącznie 7,5 mln euro. W ten sposób związek dysponowałby sumą 20 mln euro na pomoc tym, których kryzys ekonomiczny zwyczajnie przerośnie.

Niezwykłe wyróżnienie dla Tomasza Hajty! Jest też inny reprezentant Polski

Jeśli doniesienia te się potwierdzą, to z pewnością będziemy mogli mówić o wspaniałej solidarności w niemieckim futbolu. Jak widać, może ona dotyczyć także spraw, w których wydawać by się mogło nie ma miejsca na sentymenty - finansowych.

Zobacz także:

Najnowsze