Real Madryt obniżył pensje przez KORONAWIRUSA! Zrobił to pomimo TYCH słów swojej gwiazdy

2020-04-08 19:41 MD
Arturo Vidal, Toni Kroos
Autor: AP PHOTO Arturo Vidal, Toni Kroos

Real Madryt oficjalnie dołączył do grona klubów, które obniżyły swoim pracownikom wynagrodzenia w związku z nieplanowaną przerwą w rozgrywkach spowodowaną pandemią koronawirusa. "Królewscy" wydali w tej sprawie stosowny komunikat. Klub zdecydował się to zrobić, pomimo że jeszcze w ostatnich godzinach szerokim echem odbiła się stojąca w opozycji wypowiedź pomocnika zespołu, Toniego Kroosa.

Pandemia nie oszczędza nikogo - także tych największych klubów świata, które teoretycznie powinno dysponować na tyle sporym budżetem, by poradzić sobie z chwilowym zastojem. Jako jeden z pierwszych przykład dał zespół Juventusu, decydując się na zrzeknięcie czterech miesięcznych pensji, od marca do czerwca. Na kompromis postanowiono pójść także w Barcelonie. Teraz natomiast do tego grona dołączył także drugi z największych La Liga - Real Madryt.

W przypadku "Blaugrany", której gracze przystali na obniżki o aż 70%, mowa tu jednak o znacznie łagodniejszych cięciach. Real poinformował, że będą one wynosiły od 10 do 20% miesięcznych kontraktów i obejmą wszystkich - tak zawodników i trenerów, jak i pozostałych pracowników klubu. Konkretne kwoty obniżek będą zależne od tego, jakiej konkretnie kwoty będzie potrzebował klub, aby być w stanie wywiązać się ze wszystkich zobowiązań.

A jeszcze niedawno w rozmowie z dziennikiem "Sport" gwiazda Realu Madryt, Toni Kroos, powiedziała:  - Najlepszym wyjściem jest pobranie całej pensji, by zrobić z nimi rozsądne rzeczy i pomóc tu czy tam. Dla mnie to lepsza opcja.

Tak czy inaczej Niemiec - podobnie jak wszyscy inni gracze "Królewskich" - zgodził się na obniżkę pensji i w najbliższym czasie będzie zarabiał nieco mniej.

Zobacz także:

Najnowsze